ساپورت پوش ها بدانند

تاریخ:سه شنبه 11 شهریور 1393-03:20 ب.ظ

ساپورت پوش ها بدانند

تنها خانم‌ها نیستند که مشتری شلوارهای تنگ و فاق کوتاه و ساپورت هستند.هرچه جذب‌تر بهتر؛ این چیزی است که در سال‌های اخیر به‌عنوان مد رایج شناخته می‌شود. چندسالی است پوشیدن شلوارهای چسبان به مد رایج تبدیل شده‌است و پای ساپورت‌ها هم به میان آمده است. ساپورت‌هایی که به دلیل ضخامت‌شان پاها را نمایش نمی‌دادند و به همین دلیل از مهمانی‌های زنانه به خیابان‌ها وارد شدند. اینکه صاحب‌نظران حوزه مد از ساپورت‌ها چه می‌گویند و نمایندگان مجلس چه نظری درمورد این پوشش دارند، موضوع مطلب ما نیست. در این صفحات نظر کارشناسان پوست، زنان و گوارش را درمورد مشکلاتی که ساپورت‌پوشی با خود به همراه می‌آورد، پرسیدیم. اگر شما هم طرفدار این نیمچه شلوارهای چسبان هستید، بد نیست در ادامه این مطلب با مشکلاتی که ممکن است گریبان‌تان را بگیرد، آشنا شوید.

به پوست‌تان خون نمی‌رسد
خون در سلامت و بیماری یا حتی در مرگ و زندگی شما نقش اصلی را ایفا می‌کند و اگر به هر دلیلی خون‌رسانی در بدن‌تان درست انجام نشود، خطر جدی متوجه سلامت‌تان خواهد شد. گرچه در بسیاری موارد، اختلال‌های درونی بدن روند خون‌رسانی را دچار مشکل می‌کند، اما نمی‌توان انکار کرد که انتخاب لباس‌های شما هم بر این موضوع تاثیری قابل توجه می‌گذارد. لباس‌های تنگ خون‌رسانی به پوست را کاهش می‌دهند و بیشتر از آنچه تصور می‌کنید به بافت‌های زیرین بدن‌تان آسیب می‌رسانند. وقتی شلوار تنگ یا ساپورت می‌پوشید، این بافت‌های زیرین در بدن‌تان دچار آسیب‌های جدی می‌شوند، اما نشانه این آسیب‌دیدگی‌ها خیلی زود آشکار نمی‌شود. شاید همین تاخیر در بروز نشانه‌ها، باعث شود مدت بیشتری از این لباس‌ها استفاده کنید و فرصت درمان به‌موقع مشکلات ایجاد شده را از شما بگیرد.

اعصاب‌تان آسیب می‌بیند
اعصاب در تمام قسمت‌های بدن شما حضور دارد و کوچک‌ترین اشتباهات شما می‌تواند به آنها آسیبی جدی وارد کند. اعصاب پوست قسمت‌های زیرین بدن بر اثر پوشیدن شلوار تنگ و ساپورت آسیب می‌بیند اما چون علامت آسیب‌دیدگی مخفی است، شما متوجه این آسیب‌دیدگی نخواهید شد. بی‌خبر ماندن از آسیب‌دیدگی‌ها و نادیده گرفتن آنها شدت مشکلات را بیشتر می‌کند. کسانی که مدام از ساپورت و شلوارهای تنگ استفاده می‌کنند، بعد از مدت نسبتا طولانی بعضی نواحی پوست‌شان گزگز کرده و به مرور وسعت و شدت این نشانه‌ها گسترش پیدا می‌کند. یک نوع عارضه عصبی به نام meralgia paresthetica وجود دارد که زخم یا ضایعه پوستی ایجاد نمی‌کند اما قسمت ران پا را دچار درد می‌کند و عجیب نیست اگر ساپورت‌پوش‌ها بعد از چند سال مجبور به تحمل این درد شوند.

نابارور می‌شوید
تنها خانم‌ها نیستند که مشتری شلوارهای تنگ و فاق کوتاه و ساپورت هستند. سال‌هاست برخی آقایان هم به جمع طرفداران شلوارهای تنگ و فاق کوتاه اضافه شده‌اند و در سال‌های اخیر حتی ساپورت‌های مردانه هم وارد بازار شده‌اند. یکی از آسیب‌های جدی ناشی از پوشیدن ساپورت برای مردان، ناباروری است.
علت این است که اسپرم در بیضه تولید می‌شود و حرارت مناسب برای تولید اسپرم سالم، 33درجه سانتی‌گراد است اما آقایانی که این پوشش را انتخاب می‌کنند، این اندام  را در تماس با پوست بدن قرار می‌دهند و این اتفاق به بالا رفتن حرارت آنها می‌انجامد. تداوم چنین حالتی بدن را دچار اختلال تولید اسپرم می‌کند یا اسپرم‌های ناهنجار تولید می‌شوند که توانایی بارور کردن ندارند.

بدبو می‌شوید
بدبویی یکی از عوارض شایع ساپورت‌پوشی است. کسانی که ساپورت و شلوار تنگ می‌پوشند، معمولا متوجه بوی بد عرق در اندام تناسلی و پاهای‌شان می‌شوند. ساپورت‌ها تنگ هستند و باعث گرم شدن سطح پوست می‌شوند. باکتری‌هایی که روی سطح پوست زندگی می‌کنند، بر اثر گرما تجزیه می‌شوند و مواد بودار می‌سازند.
هر چه زمان پوشیدن ساپورت یا شلوار تنگ بیشتر باشد، پوست گرم‌تر می‌شود و بیشتر عرق می‌کند درنتیجه باکتری‌های بیشتری تجزیه می‌شوند و بوی بد بیشتری هم ایجاد می‌شود. شاید در اوایل برطرف کردن این بدبویی با شست‌وشو و شوینده‌های خوشبو آسان باشد اما در طولانی‌مدت از بین بردن این بوی بد کار سختی می‌شود که با شست‌وشو هم قابل برطرف شدن نیست.

لکه‌دار می‌شوید
meralgia paresthetica یک بیماری قارچی است که در محیط گرم و مرطوب به‌وجود می‌آید. جوان‌ها بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند. پوشیدن ساپورت یا شلوار تنگ، باعث گرما و تعریق بیشتر می‌شود و در نتیجه پایین تنه را به محیط مطلوب meralgia paresthetica تبدیل می‌کند. لکه‌های بزرگ یا کوچک قهوه‌ای از نشانه‌های این بیماری هستند که بر پوست‌های روشن و لطیف آشکارتر دیده می‌شوند. ویژگی لکه‌های meralgia paresthetica این است که گاهی حتی پس از درمان هم مدتی روی پوست باقی می‌مانند. شاید ساپورت، پوشش ارزان‌قیمت و در برخی مواقع زیبایی باشد، اما نباید فراموش کرد که این لباس‌های تنگ که انواع نخی و خنک‌شان کمتر پیدا می‌شود، می‌توانند چنین مشکلاتی را هم ایجاد و هزینه و انرژی زیادی را برای درمان طلب کنند.

کهیر می‌زنید
بدبویی پوست یا لک شدن آن، تنها مشکلی نیست که گریبان ساپورت‌پوش‌ها را می‌گیرد. پوشیدن ساپورت و شلوار تنگ باعث بروز کهیر فشاری تاخیری می‌شود. به این ترتیب که چهار تا شش ساعت بعد از پوشیدن آنها لکه‌های کهیر نمایان می‌شوند و معمولا با تورم، خارش و سوزش و درد همراه هستند. برای از بین رفتن آثار کهیر فشاری، هشت تا 72 ساعت زمان لازم است. کهیر فشاری گاهی سردرد، حالت ضعف و خستگی هم ایجاد می‌کند.

شاید باور کردنش سخت باشد که تنها یک پوشش می‌تواند تا این اندازه به سلامت افراد آسیب بزند اما واقعیت این است که تحت فشار قراردادن پوست، اعصاب و اندام‌ها مشکلاتی جدی و ماندگار را برای شما به همراه می‌آورد. دچار اگزمای تماسی می‌شوید پوشیدن شلوارها و ساپورت‌های پلاستیکی، تنگ و ضخیم راه را بر جریان هوا می‌بندد و به پوست اجازه نفس کشیدن نمی‌دهد. همچنین مواد پلاستیکی به‌کار رفته در ساپورت نوعی حساسیت پوستی به اسم اگزمای تماسی را به وجود می‌آورد.
مواد حساسیت‌زا در تماس طولانی و مستقیم با پوست قرار دارند و به درون آن نفوذ می‌کنند و در نتیجه پایین تنه دچار قرمزی، خارش و پوسته پوسته‌شدن می‌شود. شاید ساپورت‌پوش‌ها از دلیل دچار شدن به این مشکل بی‌خبر باشند و با کرم‌ها و لوسیون‌های مختلف برای برطرف شدن این مشکلات تلاش کنند، اما با وجود دیدن اثرهای موقتی، تا زمانی که فرد پوشش مناسبی را انتخاب نکند، نمی‌تواند انتظار برطرف شدن کامل این عوارض را داشته باشد.

دکتر کتایون برجیس متخصص زنان و نازایی
پوشیدن ساپورت بهداشتی نیست
پوشیدن شلوار تنگ یا ساپورت درواقع با بهداشت فردی مغایرت دارد و باعث ابتلا به عفونت و بیماری‌های دستگاه تناسلی زنان می‌شود. یکی از این مشکلات عفونت کاندیدیاز است. اندام تناسلی زنی که ساپورت پوشیده به دلیل گرما و تعریق، مرطوب می‌شود و ساعت‌ها به همان شکل باقی می‌ماند. اگر بدن شما هم مستعد ابتلا به این عفونت‌هاست و بعد از یک دوره درمان باز هم مشکلات قبلی سراغ‌تان می‌آید، بهتر است به جای ساپورت یا شلوار تنگ، لباس‌هایی بپوشید که از الیاف طبیعی مثل نخ و پنبه تهیه شده باشند و مانع عبور جریان هوا نباشند. اگر به چنین لباس‌هایی دسترسی ندارید، لااقل پوشش‌های گشادتر و نازک‌تری را انتخاب کنید که اجازه تعریق بیش از اندازه و رشد باکتری‌ها را به آنها نمی‌دهند.

دکتر زاهد خیری متخصص گوارش
معده شما در خطر است
پوشیدن ساپورت به تنهایی نمی‌تواند برای اندام‌های داخلی و دستگاه گوارش مشکلی ایجاد کند، مثلا در عمل هضم موثر نیست ولی افرادی که از قبل به ریفلاکس معده دچار هستند، نباید شلوار تنگ بپوشند چون باعث می‌شود محتویات معده به مری بریزد و بیماری‌شان را تشدید می‌کند.
برای اینکه بدانید ریفلاکس معده دارید یا خیر،کافی است ببینید آیا به اصطلاح ترش می‌کنید یا نه. اگر این‌طور بود، برای معالجه هم به پزشک مراجعه کنید و هم لباس تنگ نپوشید. برخی تحقیق‌ها هم ثابت کرده‌اند که کمر تنگ شلوار، در طولانی‌مدت خطر ابتلا به سرطان معده را بیشتر می‌کند و عجیب نیست اگر ساپورت‌پوشانی که از این لباس تنگ استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض چنین خطری قرار بگیرند.
 
گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : مجله سیب سبز
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
how to buy viagra over the counter
جمعه 17 خرداد 1398 09:01 ب.ظ

Awesome blog you have here but I was curious about if you knew of any discussion boards that cover the same topics talked about here? I'd really like to be a part of online community where I can get suggestions from other knowledgeable individuals that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know. Many thanks!
http://pylerome.com/terms
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 08:53 ب.ظ
ブランドコピー時計,スーパーコピー,ロレックススーパーコピー,ウブロ スーパーコピー,ブランド時計 コピー
http://sewingbymoonlight.com/shop/
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 08:52 ب.ظ
スーパーコピーブランドN級品ブランドコピー!スーパーコピー時計専門店!スーパーコピーのブランドバッグや
http://www.smolensk-filarmonia.ru/poster/svyatki
شنبه 31 فروردین 1398 06:28 ق.ظ
スーパーコピーN級品激安通販専門店です.スーパーコピーブランドN級品は全て最高な材料と優れた技術で造られて
https://www.nederlandinn.nl/over-ons/
شنبه 31 فروردین 1398 06:26 ق.ظ
等は全国送料無料で、2年品質無料保証なります。担当者は加藤 纪子。
livejasmin credit hack youtube
جمعه 4 اسفند 1396 02:26 ق.ظ
روش عالی برای توصیف، و پست دلخواه برای به دست آوردن اطلاعات مربوط به موضوع ارائه من
ماده، که من در آکادمی ارائه خواهم کرد.
clash royale cheat
دوشنبه 8 آبان 1396 01:30 ب.ظ
سلام، من کویین هستم، نخستین گام من برای توضیح دادن به هر جای دیگر، وقتی که من این پاراگراف را خوانده ام، فکر می کردم که می توانم انجام دهم
نظر به این مقاله خوب است
std testing centers
دوشنبه 8 آبان 1396 04:53 ق.ظ
سلام به هر بدن، اولین بار من این وبلاگ را دیدم؛
این وب سایت شامل مواد شگفت انگیز و در واقع خوب برای خوانندگان است.
private std screening
دوشنبه 8 آبان 1396 02:57 ق.ظ
سایت بزرگ اینجا اطلاعات مفید زیادی وجود دارد. من آن را به برخی از pals انها ارسال می کنم علاوه بر به اشتراک گذاری در خوشمزه است.
و به طور طبیعی، با تشکر از شما در عرق شما!
real psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 02:33 ق.ظ
پس از بررسی برخی از مقالات در وبلاگ خود، من واقعا قدردانی می کنم
راه خود را برای نوشتن یک وبلاگ من کتاب را به آن نشان دادم
لیست نشانه های سایت من خواهد بود و دوباره در نزدیکی
آینده. نگاهی به وب سایت من نیز بیاورید و به آنچه که فکر می کنید بگویید.
myfreecams token
شنبه 29 مهر 1396 07:17 ب.ظ
من کنجکاو هستم که سیستم وبلاگ شما را استفاده کنم؟
من با مسائل امنیتی کوچک خود را با آخرین سایت من دارم
و من می خواهم چیزی امن تر پیدا کنم. آیا شما دارید؟
توصیه ها
real psychics
پنجشنبه 20 مهر 1396 01:50 ق.ظ
با این وجود تقریبا غیرممکن است که افراد تحصیلکرده را در این موضوع پیدا کنید
شما مثل شما می دانید که شما در مورد صحبت صحبت می کنید!
با تشکر
What is the Ilizarov method?
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:43 ب.ظ
Its like you read my mind! You appear to know so much about this,
like you wrote the guide in it or something. I believe that
you simply can do with a few percent to force the message home a little bit,
but other than that, that is excellent blog. An excellent read.
I'll certainly be back.
home std test kit
یکشنبه 4 تیر 1396 09:37 ب.ظ
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر
شدن مناسب ابتدا آیا نه حل و
فصل درست با من پس از برخی از زمان.

جایی در سراسر پاراگراف شما قادر به من مؤمن اما فقط برای while.

من با این حال مشکل خود را با جهش در مفروضات و شما خواهد را خوب به پر همه
کسانی شکاف. در صورتی که شما در واقع که
می توانید انجام من خواهد مطمئنا
بود مجذوب.
manicure
چهارشنبه 23 فروردین 1396 02:43 ق.ظ
You've made some decent points there. I looked on the internet
to learn more about the issue and found most people will go along with your views on this web site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
Check Page Rankساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو